Endüstriyel Zemin Kaplama

Büyük endüstriyel binaların zeminleri, üretim sisteminden gelen tüm yüklerin oturduğu, ağır makine, araç ve vinçlerde çalıştığı ve fiziksel ve kimyasal varlıkların yüzeyini etkileyen düzlemlerdir. İnşaat sektöründe endüstriyel zeminler olarak adlandırılan bu zeminler, endüstriyel binaların yüzeyinde sık sık kimyasal sıvı bulunması nedeniyle aşınmalara, yırtılmalara ve bozulmalara ve bozulmalara neden olur.

 Epoksi Zemin Kaplama

 Epoksi kaplamalar, hastanelerin, enerji santrallerinin ve her türlü endüstriyel tesisin steril alanlarında temizlemesi kolay ve tozsuz döşeme olarak kullanılır. Temizlemesi kolaydır ve yüksek mekanik mukavemete sahiptir. Kimyasalların etkilerine karşı dayanıklıdır. Bu tip epoksi kaplama esas olarak tekstil, gıda, ilaç, fabrika, hastane, okul, üretim tesisleri gibi yerlerde iç mekanlarda zemin kaplaması olarak kullanılır.

 Epoksi kendiliğinden yayılan zemin malzemesi, aşınmış, kazılmış, hasar görmüş beton zemin yüzeylerini parlak, yoğun ve pürüzsüz hale getiren bir döşemedir. Bu kimyasal kaplama ile zeminler hızlı ve kalıcı olarak oluşturulabilir. Döşeme yapıldıktan 6-8 saat sonra yürümeye hazırdır. Bu arazi iyileştirme yöntemiyle çalışmak kesinti sürelerini önleyebilir. Epoksi zemin kaplama hızlı bir yöntemdir. Temizlemesi kolay ve parlak zeminler oluşturulabilir.

 Poliüretan Zemin Kaplama

 Bu genellikle spor salonlarında ve endüstriyel zeminlerde kullanılan ve derz, derz veya derzsiz uygulanabilen bir kaplama türüdür. Bu endüstriyel zemin kaplama çeşidi toz geçirmez, kolay temizlenir. Parlak ve renkli yüzeyler oluşturulabilir. Tozlu ortamlar için kolayca temizlenebilen tozsuz bir kaplamadır. Dıştan ve içten uygulanan bu tip kaplama güneş ışığına dayanıklıdır. Körelmez ve çatlama, kurutma ve aşınma gibi deformasyona karşı dayanıklıdır.

 Daha fazla bilgi almak ve profesyonel bir ekipten destek almak için epoksicenter.com.tr sitesini ziyaret ediniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir