Epoksi Kaç Saatte Kurur?

Son yılların yapı ve inşaat sektöründe en çok kullanılan malzemelerinden biri olarak kullanılan epoksi malzemesinin ortaya çıkışı ilk defa 1939 yılında Almanya’da bulunan bir enstitüde bulunmuştur. Ancak bulunduğu dönemde kullanım amacı çok farklı olan epoksi malzemesi bir çeşit kimyasal reçinedir. Ancak ilk bulunduğunda dişçilik ve sektöründe kullanılmak amacıyla üretilen epoksi zamanla dayanıklı oluşu ve çok iyi yapışma özelliği fark edilerek inşaat sektöründen kullanılmaya başlanmıştır. Epoksi malzemesi özellikle epoksi zemin kaplaması olarak kullanılır.

 Sıvı halden katı hale geçen ve uygulaması kolay olan epoksi malzemesi sertliği ve kullanışlı oluşu sayesinde İnşaat sektörünün en gözde zemin kaplama ürünü olarak kendini göstermektedir. Birçok alanda kullanılabilen epoksi malzemesi kullanılan alanda şık bir görüntü oluştururken uygulayıcı ya kullanılan uygulama kolaylığı sağlar. Bu yüzden tercih edilme oranı yüksektir.

 Epoksi Malzemesi Ne Kadar Sürede Kurur

 Kullanım kolaylığı da sağlayan epoksi boya malzemesi özellikle kullanılacak alan belirlendikten sonra uygulama yapılır. Ancak zeminde uygulanacak olan epoksi malzemesinin tam olarak sertleşmesi yaklaşık 1 haftayı bulunmaktadır. Sertleşmeyen epoksi zemin malzemesi daha sonra kullanıcılar için sorun yaratabilir. Kimyasal bir reçine olan epoksi için en uygun bekleme süresi uygulanacak alanda değişiklik göstermesine rağmen zeminlerde genelde 1 hafta kadar beklemek gerekir. Sertleşme suresi beklenen epoksi zemin malzemesi kullanıcılara çok büyük kolaylık sağlayarak uzun yıllar kullanma garantisi verir.

Daha fazla bilgi almak ve profesyonel bir ekipten destek almak için epoksicenter.com.tr sitesini ziyaret ediniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir