Epoksi Nasıl Kullanılır?

Zemin kaplama ve zemin onarım işlemlerinde farklı zemin kaplama malzemeleri kullanılıyor. Yapı sektöründe pek çok alanda kullanılan epoksi zemin kaplama malzemeleri, pek çok alanın sağlam ve güzel görünmesini sağlar. Epoksi, termoset sınıfında yer alan bir reçinedir ve bu kaplamalar reçine ve sertleştirici olmak üzere iki çeşite ayrılır. Bu kaplamalar döşenirken, döşeme yapılacak alandaki zemininin ihtiyaçlarına göre farklı dolgular da tercih edilebilir.

 Epoksi Zemin Kaplama Özellikleri

 Epoksi zemin kaplamalar, diğer kaplamalara göre sürtünme ve aşınmalara karşı daha dayanıklıdır. Mutfaklarda kullanılmak üzere uygundur ve kimyasallara, yağlara karşı dayanıklıdır. Bu kaplamalar sağlık dostudur ve antibakteriyel özelliktedir. Uzun yollar boyunca pek çok alanda kullanılabilecek kadar dayanıklıdır. Kolay temizlenebilme özelliği sayesinde çok sık tercih edilir. Aynı zamanda kolay uygulanabilir ve ortamın görüntüsünü bir anda değiştirir.

 Zemin Kaplamanın Kullanım Alanları

 Ülkemizde epoksi kaplamanın kullanım alanı oldukça geniştir. Özellikle de bu kaplamalar, fabrika, endüstriyel üretim alanları, okullar gibi aşınmanın çok olduğu ve yüksek dayanıklılık gerektiren yerlerde kullanılır. Aynı zamanda müzeler, restoranlar, askeri tesisler, spor salonları, ofisler, hastaneler ve ortak kullanım alanı gibi estetiğin ön planda olduğu alanlarda da sıkça kullanılır. En çok tercih edilen zemin kaplama çeşitleri arasında ise, 3D zemin kaplama, şeffaf kaplama, desenli, portakal kabuğu, metal kaplama zemin çeşitleri yer alır. Yaşadığınız ortamlara değer katmak için bu kaplamaları tercih edebilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak ve profesyonel bir ekipten destek almak için epoksicenter.com.tr sitesini ziyaret ediniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir