Epoksi Uygulama

Zemin kaplamalarında gelişen imkanlar sayesinde birçok farklı sistem kullanılıyor. Bu değişik ve kaliteli sistemler ile zeminlerine kaplama yapılan mekanlar eskisinden daha şık ve kullanışlı hale geliyor. Uzun yıllardır yaptığımız epoksi uygulama da bu uygulamaların başında geliyor.

Epoksi uygulamaları yapılırken her tür detay özenle gerçekleştirilmelidir. Yapılan işin istenilen sonuçları vermesi için uygulamayı yapan firmanın uzmanlığı önem taşımaktadır. Konu hakkında detaylı araştırma yapılarak epoksi uygulama firması seçimi yapılmalıdır. Epoksi uygulamalarında işlem yapılacak zemine dikkat edilmelidir. Uygulama yapılan betonun türü ve kullanım amacı önem taşımaktadır. Epoksi boyama aşaması ve kaplama işlemlerinde öncelikli işlem zeminin hazırlığı olmalıdır.

 Zemin Epoksi Uygulamaya Nasıl Hazırlanır?

 Uygulama yapılacak beton zeminin türüne göre epoksi uygulama hazırlık yapılmalıdır. Kullanılacak malzemelerin ve ekipmanların seçimi zeminin türüne göre seçilmelidir. Zemin etüdü yapılarak, beton üzerinde daha önce uygulama yapılıp yapılmadığı tespit edilmelidir. Daha önce bir uygulama yapılmışsa zemin üzerinde kalıntı olma ihtimali vardır. Önceden kalmış olan bu kalıntılardan zemini arındırmak işlemin başarısı açısından önemlidir. Yağ, leke vs. sorunlar var ise temizleyiciler yardımı ile bu sorunlardan kurtulma sağlanmalıdır.

 Epoksi Boya Ve Kaplamada Dikkat Edilecek Hususlar

 Zemin kontrolleri yapıldıktan sonra epoksi zemin astar boya işlemi yapılmalıdır. Astar boya katının kuruması önemlidir. Zeminin tamamen kuruması beklenmeden ara kat boyama işlemine geçilmemelidir. Tüm işlemler özenle yapılmalı gerektiğinde pasta kullanımı sağlanmalıdır. Tüm işlemler yapıldıktan sonra zemin kontrolleri sağlanmalıdır.

 Epoksi Uygulama Firması Nasıl Seçilir?

 Epoksi uygulama firması seçiminde internetten faydalanılmalıdır. Farklı firma sitelerinden araştırma yapılarak önceden yapılan uygulamalar incelenmelidir. Böylelikle en doğru firma seçilerek iletişime geçilmeli ve detaylı bilgi alınmalıdır.

Daha fazla bilgi almak ve profesyonel bir ekipten destek almak için epoksicenter.com.tr sitesini ziyaret ediniz.

One Reply on “Epoksi Uygulama”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir