Epoksi Zemin Fiyatları

Epoksi termosetler kategorisinden yapıştırıcı özelliği güçlü olan kimyasal bir reçinedir. Evlerde ve iş yerlerlerinde kullanımı açısından kokusuz olması oldukça önemlidir. Epoksi steril ve modern bir görüntü sunar. Toz tutmama özelliği sayesinden temizlenmesi oldukça kolay ve hijyeniktir. Epoksi zemin suya karşı dayanıklıdır ve nem geçirmeme özelliği sayesinde rutubet ve koku yapmaz.

 Epoksi Nerelerde Kullanılır?

 Epoksi; Demirlerin yapıştırılmasında, betonarme zeminlerde, yalıtımların yapılmasında, prefabrik beton unsurlarında ve kolonların montajlama işleminde, betonların tamir edilmesi için harça karıştırılarak yapıştırıcı olarak kullanılmasında, çok sık kullanımı olan alanların aşınmasını önlemek amacıyla koruyucu kaplama olarak kullanılmasında, zemin boyası ve duvar boyası olarak, otomobil sanayisinde, su altında yapılan üretimlerde kullanılabilmektedir.

 Epoksi Uygulanacak Alanların Hangi Özellikte Olması Gerekir?

 Epoksi uygulanmadan önce, uygulama alanının sağlamlığı oldukça önemlidir, Eğer sağlam olmayan bir nokta var ise öncelikle sağlamlaştırılmalıdır. Sonrasında uygulama alanının titizlikle temizlenmesi gerekmektedir.

 Uygulamaya yapacak firmaya ve şehirlere göre epoksi zemin kaplama fiyatları değişkenlik göstermektedir. Öncelikle bilmelisiniz ki en az 3 tedarikçiden fiyat teklifi almanız sizin yararınıza olacaktır. Fiyat teklifi alacağınız firmalara belirledikten sonra bu firmalara randevu vererek, firmaların uygulama alanlarına keşif yapmasını sağlamalısınız. Firmalar keşif yaptıktan sonra hangi malzemeyi kullanacağını belirleyerek sizlere epoksi zemin fiyatları için tekliflerini sunacaklardır. Burada ki en önemli kriterler, firmanın referans göstereceği önceki işleri, uygulama süresinin ne kadar olacağı, servis hizmetinin kalite bakımından yüksek olmasıdır.

 Epoksi zemin kaplama fiyatları; m2 ölçülerek yapıldığından fiyatlar değişkenlik gösterir. Ortalama fiyatları baz alarak hazırladığımız epoksi fiyatları için aşağıdaki listeyi inceleyebilirsiniz.

 – Otopark zemin kaplamalarında kaplama kalınlığı 3 mm olmalıdır ve m2 fiyatı 20 ile 25 euro arasında değişkenlik göstermektedir.

 – Şeffaf epoksi zeminlerde kaplama kalınlıkları 2.5 ile 3 mm kalınlığında olmalıdır ve 17 ile 20 euro arasında fiyatları değişkenlik göstermektedir.

 – Anti Statik Epoksi Zeminlerde Kaplama kalınlıkları 3 mm olmalıdır ve 15 ile 23 euro arasında fiyatları değişkenlik göstermektedir..

 – Desenli Epoksi zeminlerde kaplama kalınlıkları 2 ile 3 mm arasında olmalıdır ve 9 ile 12 euro arasında fiyatları değişkenlik göstermektedir.

 Epoksi zeminlerle ilgili daha fazla bilgiyi www.epoksiuygulama.net internet sitemizden ulaşabilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak ve profesyonel bir ekipten destek almak için epoksicenter.com.tr sitesini ziyaret ediniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir