Epoxy Reçine Kullanım Alanları Nerelerdir?

 Epoxy reçine; Endüstriyel alanlardaki kaplamalarda, Fiber takviye yapılan plastik malzemelerde, kaydırma yapmaz alanların kaplamarında, sektör bazlı olarak yapıştırıcının genel amaçlı olarak kullanıldığı yerlerde, elektrik izotatörlerinde, elektrik ve elektrikli bileşenlerde, müzik aletlerinin imalatında, teknolojik malzemelerin üretiminde ve uzay-havacılık sanayisinde, otomobil sektöründe kullanılmaktadır.

 Epoksi reçine, sertleştiği esnada düşük bir büzülmeye ve oluşabilecek neme karşı da kimyasal bir direnç ortaya koyar. Raf ömrü oldukça uzun olması bakımından da üretici ve satılcıların da sıkıntı yaşamayacağı bir üründür.

 Epoksi Reçine Fiyat Aralığı Nedir?

 Epoksi reçine fiyat bakımından alınacak miktara göre değişkenlik göstermektedir. 150 gr olan bir ürün ortalama 50-70 TL arasında, 750 gr epoksi reçine 110-150 TL arası, 1500 gr epoksi reçine 150 -200 TL arasında değişmektedir. Bu fiyatlar çeşitli satış noktalarında değişkenlik gösterir. Kullanacağız miktarlar arttıkça alanında uzmanlaşmış bir ekipten destek alabilir, uygulanacak alan ve miktara göre de fiyat çalışması alabilirsiniz.

Epoksi Uygulama

Epoxy reçine; yapıştırma gücü oldukça yüksek ve kimyasal özellikli direnci yüksek olarak piyasada bulunan bir malzemedir. Güçlü tutuş ve kaliteli özelliğinden ötürü kullanım alanları geniş yelpazelidir. Suya karşı, aside karşı ve alkaliye karşı çok iyi bir direnç gösterir. Endrüstriyel alanlarda da bir çok amaç için kullanılmaktadır. Alternatif reçine cinslerinden daha yüksek bir mekenik özelliği vardır ve termal ve kimyasal direnci daha fazladır.

 Piyasada bir diğer adı da poliepoksitlerdir. Epoksi ürünlerinin kullanıldığı sektörlere, kullanım alanlarına uygun hale getirilebilmesi için epoksiler sürekli olarak çeşitlendirilerek genişletiliyor.

 Epoksi Zemin Hakkında

 Epoksi zemin kullanımı açısından avantaj yaratan bir uygulamadır. Estetik görüntüsü olmakla birlikte, sürtünmeye karşı, aşınmaya karşı yüzeyler oldukça dayanıklıdır. Epoksi zemin Toz tutmama özellikleri sayesinde temizlenmesi kolay ve hijyeniktir. Yaya karşı, çeşitli kimyasallara karşı direnci kuvvetlidir. Solvent içermemekle birlikte kaydırma yapmaz ve kokusuzdur. Uygulaması kolay ve hızlı olması bakımından en çok tercih edilen üründür.

 Beton zeminlerde, şaplı zeminlerde, mozaik ve seramik zeminlerde epoksi kaplama rahatlıkla yapılabilmektedir. Kaplama yapılması planlanan zeminin sağlam olması ve çok iyi bir şekilde temizlenmesi en önemli husustur.

 Epoksi hakkında detaylı bilgi almak için; www.epoksiuygulama.net internet sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir